سوالات متداول کاربران

در این بخش سعی شده است تا به تمام سئوالات مشترک شما کاربران عزیز پاسخ داده شود.

اشتراک، ثبت نام، خریدهای شما ...

شما به آسانی از طریق گزینه ثبت نام در قسمت بالای وب سایت سمت چپ و همچنین از طریق دکمه ها و لینکهایی که در صفحات مختلف تعبیه شده است به صفحه ثبت نام هدایت می شوید و در آنجا با وارد کردن نام کاربری دلخواه و ایمیل و رمز عبور مناسب یک اکانت کاربری ایجاد می کنید. سپس یک ایمیل مبنی بر تعیین رمز عبور برای شما ارسال می شود و شما بعد از تعیین رمز عبور می توانید وارد اکانت کاربری خود شوید.
اگر به هر دلیلی رمز عبور خود را فراموش کرده اید می توانید در صفحه ورود بر روی لینک ( رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟ ) کلیک کنید تا به صفحه مورد نظر هدایت و با وارد کردن ایمیل خود می توانید لینک بازتولید رمز جدید دریافت کنید.
در این صورت به دلیل ازدحام دانشجویان و اساتید تشخیص نام کاربری و ایمیل برای ما سخت می باشد ولی غیر ممکن نیست! شما از طریق فرم زیر و یا صفحه تماس با ما می توانید مشخصات کامل خود از قبیل نام و نام خانوادگی و سن و دوره های خریداری شده و ایمیلی که حدس می زنید با آن ثبت نام کرده اید ما را در پیدا کردن نام کاربری و ایمیل خود یاری کنید و بعد از پیدا شدن نام کاربری و ایمیل متعلق به شما آن مشخصات به ایمیل ثبت شده شما ارسال شده و می توانید رمز جدید برای اکانت خود بازتولید کنید.
در پروفایل کاربری شما می توانید به اطلاعات مختلف از جمله دوره های آموزشی ثبت نام شده و دوره های خریداری شده و دوره های به اتمام رسیده را در تب دوره های آموزشی مشاهده کنید در تب نتیجه امتحانات، تست ها و امتحانات انجام شده خودتان در هر دوره را خواهید دید، در تب سفارشات آخرین سفارشات شما نمایش داده می شوند، در تب لیست علاقه مندی اگر دوره ای را نشانه دار کنید در این تب به شما نشان داده می شود، در تب گواهینامه ها آخرین مدارک کسب شده برای هر دوره به شما نمایش داده می شود.
متاسفانه چنین امکانی وجود ندارد. و لطفا قبل از خرید هر دوره از انتخاب خود اطمینان یابید. بعد از خرید و ارسال تراکنش موفق به هیچ وجه آموزشگاه وجه پرداخت شده را استرداد نمی کند.
در این صورت معمولا اگر پول از حساب شما کثر شده باشد و به حساب ما منتقل شده باشد دوره مورد نظر به اکانت کاربری شما اضافه می شود در غیر اینصورت تا 24 ساعت خود بانک مبلغ کثر شده را به حساب شما باز می گرداند ( تراکنش ناموفق ) ولی اگر به هر دلیلی مبلغ کثر شده و دوره به اکانت شما اضافه نشد می توانید هم از طریق فرم زیر و هم از طریق تلفنهای موجود در صفحه تماس با ما با بخش پشتیبانی تماس بگیرید. همچنین در ایمیل ارسالی مشخصات پرداخت خود شامل شماره تراکنش و شماره سفارش و نام و نام خانوادگی و شماره تماس و دوره خریداری شده را برای ما بنویسید. تا اگر لازم شد از طرف تیم پشتیبانی با شما تماس حاصل شود.

جــواب سئــوال خـود را پیــدا نکردید؟

از طریق فرم زیر با ما تماس بگیرید! تیم فنی ما تا ۲۴ ساعت جواب ایمیل شما را خواهند داد.