داستان ما

تاریخچه مختصری از نحوه تشکیل آموزشگاه آنلاین آریانا ...

مجری اصلی سایت آموزشگاه آنلاین آریانا، شرکت گروه نرم افزاری آریانا می باشد. گروه نرم افزاری آریانا در سال ۱۳۸۲ به منظور فعالیت در زمینه فناوری اطلاعات تاسیس گردید و راه پر فراز و نشیب رشد و پیشرفت در این عرصه را به منظور کسب تجربه و خدمت به پیشرفت تکنولوژی در کشور با همراهی مدیران و متخصصین علوم فناوری اطلاعات و ارتباطات پیموده است.

هسته اصلی گروه نرم افزاری آریانا از سالهای دور به امر مهم و زیبای آموزش می پرداخته و همواره سعی داشته است تا با آموزش نرم افزارهای مختلف در قالب تکنیک ایجاد پروژه به اقشار مختلف جامعه آموزش داده و سطح سواد و تکنیک جامعه را ارتقاع بخشد و نیازهای جامعه را در سطوح مختلف بر طرف نماید. ولی به خاطر اینکه امر آموزش یک فرایند پیچیده می باشد و نیاز به منابع فیزیکی ( مثل آموزشگاه، کلاس های مناسب، محیط مطلوب، تجهیزات مناسب « کامپیوتر ها و شبکه ها و ... »، مسیر رفت آمد برای اساتید و دانشجویان، هماهنگی های مختلف و مدیریت آنها و غیره ) و غیر فیزیکی ( مثل سطح و نوع تدریس اساتید، منابع مورد نیاز جامعه و مورد علاقه جامعه، نرم افزار های مناسب و فایلهای تمرینی و غیره ) دارد. به همین دلیل و همچنین وجود مشکلات موجود و البته به دلیل پیشرفت روز افزون تکنولوژی و فراهم شدن زیرساختهای اینترنتی و تجهیزاتی افراد در جامعه، در گروه نرم افزاری آریانا تصمیم گرفتیم که یک وب سایت زیبا و تخصصی فقط در امر آموزش بوجود آوریم، تا یک سایت مستقل از سایت شرکت باشد تا مستقیماً به این موضوع رسیدگی کند و فقط با آموزش آنلاین و مسائل مربوط به آموزش آنلاین سر و کار داشته باشد.

در این وب سایت ( آموزشگاه آنلاین آریانا ) سعی شده است تا دروسی را که از طرف ما به صورت حرفه ای آموزش داده می شود به دسته های مختلف تقسیم کنیم که در زیر به بعضی از آنها اشاره کرده ایم. تمام دروس تدریسی در سطوح مقدماتی، متوسط، پیشرفته و تکمیلی و در قالب ایجاد پروژه های واقعی و علمی آموزش داده می شوند. در این وب سایت سعی شده است تا از آخرین متودهای روز دنیا استفاده شود به طوری که در هر درس دانشجو می تواند به صورت آنلاین فیلمهای هر جلسه را هرچند بار که تمایل داشت مشاهده کند تا از این طریق مطالب مورد نظر ایشان کاملاً برای دانشجو مفهوم شود، در صورتی که در کلاسهای فیزیکی چنین امکانی وجود ندارد و دانشجو وقتی نتوانست مطلبی را متوجه شود! استاد نمی تواند آن موضوع را برای چند بار فقط برای یک دانشجو تکرار کند. و فقط در کلاسهای خصوصی چنین شرایطی وجود دارد، پس با این روش شما یک کلاس خصوصی همیشگی برای شخص خود خواهید داشت. در کنار هر درس سعی شده است تا تمام یا بخشی از مطالب به صورت فایلهای نوشتاری برای شما در دسترس باشد تا زمانی که به اینترنت دسترسی نداشتید و یا سرعت اینترنت مناسب نبود از فایلهای متنی برای مرور یک مطلب استفاده کنید. همچنین در اغلب دروس مخصوصا آنهای که به کامپیوتر و نرم افزار های تخصصی مربوط می شوند مــا سعی کردیم تا از فایلهای تمرینی و پروژه های کاربردی استفاده کنیم و این فایلها در هر درس در اختیار دانشجویان می باشد تا در کنار مشاهده فیلم های آموزشی بتوانند به صورت همزمان با نرم افزار های مورد نظر در کامپیوتر خود و با فایلهای تمرینی ضمیمه شده هر درس مهارت خود را هر چه بیشتر ارتقاع دهند.

 

 

دوره های انیمیشن سازی سه بعدیtraining-007

این بخش شامل نرم افزارهای مختلف ساخت انیمیشن های سه بعدی می شود که از انواع آن می توان به نرم افزار بسیار محبوب و قدرتمند 3D Studio Max و Maya اشاره کرد. این نرم افزارها به دلیل  وسعت و پیچیدگی خاصی که دارند هر کدام نیاز به آموزش های خاصی هستند، در هر کدام از این نرم افزار ها تکنیک استفاده از محیط نرم  افزار با ایجاد یک پروژه واقعی بسیار متفاوت می باشد. مثلا شما شاید با بسیاری از ابزار های این نرم افزارها  آشنا باشید ولی تکنیک خلق یک اثر زیبا را شاید ندانید. برای همین ما سعی می کنیم در پکیچ های آموزشی خود از تکنیکهای خلق آثار مختلف استفاده کنیم.

 

 

 

 

 

training-003دوره های انیمیشن سازی دو بعدی

این بخش شامل نرم افزارهای مختلف ساخت انیمیشن های دو بعدی می شود. که از انواع آن می توان به نرم افزار بسیار محبوب و قدرتمند Flash و Illustrator و After Effects اشاره کرد. تکنیک خلق انیمیشن سنتی یا دو بعدی هنوز زیبا و پرطرفدار می باشد. این نرم افزار ها و نرم افزارهای مشابه از تکنیک برداری استفاده می کنند و از محیط برنامه نویسی اسکریپت های مخصوص هر نرم افزار پشتیبانی قدرتمندی می کنند. برای همین میتوانید یک گیم یا یک انیمیشن دو بعدی زیبا با آنها خلق کنید. ما در آموزشهای خود از آخرین ورژن نرم افزارهای موجود در جهان استفاده می کنیم و در اینجا ورژن CS6 و CC شرکت Adobe مد نظر ما می باشد.

 

 

 

 

 

طراحی دیجیتال دو بعدیtraining-004

این بخش شامل تمام نرم افزارهای ساخت اشکال دو بعدی و ویرایش عکسها می باشد که مهم ترین و مشهور ترین نرم افزارهای موجود جهان را شامل می شود ، مثلاً نرم افزار مشهور و محبوب Photoshop و CorelDraw و Illustrator و امثال آنها ... آموزشهای ما شامل پروژه های تعریف شده ای می باشد، مثلاً کارآموز از اولین مراحل برای خلق یک اثر هنری شامل ایده پردازی و تهیه منابع برای خلق یک اثر هنری آموزش میبیند، تا در نهایت بتواند یک محصول بازار پسند را ارائه دهد. مـعمولاً ما تمام نرم افـزارهای فوق را در دوره های مقدماتی به آموزش محیط و ابـزارهـا این نرم افزارها اخـتصاص می دهیم و در دوره های متوسط و پیشرفته و مستر با اجرای پروژه های واقعی تکنیک و حالات مختلف کار با نرم افزار را آموزش می دهیم تا شما دانشجوی عزیز تبدیل به یک حـرفه ای شده تـا، بـتوانید در این دنیای پر رقابت حرفی برای گفتن داشته باشید.

 

 

 

 

training-006تــدویـن و مــونتـاژ

این بخش شامل تدوین و ویرایش انواع فیلمهای کوتاه و بلند و کلیپ ها می شود که توسط نرم افزارهای قدرتمند و محبوب تدوین، آموزش داده  می شوند، که شامل نرم افزارهای زیبا و قدرتمندی همچون Adobe after effect و Adobe premiere و امثال آنها می باشد. با این نرم افزارهای یا نرم افزارهای مشابه شما می توانید صحنه های فیلم برداری شده را از هر لحاظ اصلاح و یا به صورت حرفه ای بر روی آنها از جلوه های ویژه استفاده کنید.

معمولا ما تمام نرم افزارهای فوق را در دوره های مقدماتی به آموزش  محیط و ابزارها این نرم افزارها اختصاص می دهیم و در دوره های متوسط و پیشرفته و مستر با اجرای پروژه های واقعی تکنیک و حالات مختلف کار با نرم افزار را آموزش می دهیم تا شما کاربر عزیز تبدیل به یک حرفه ای شده تا بتوانید پروژه های خودتان را با سلیقه و هنر خودتان بوجود آورید.

 

 

 

 

training-005طراحی و برنامه نویسی انواع وب سایت در پلتفرم های HTML و CSS و FLASH و PHP و MySql و ...

طراحی یک وب سایت به عوامل بسیاری بستگی دارد و در این زمینه نرم افزارهای گوناگونی نقش ایفا می کنند . معمولا اگر کسی می خواهد در این زمینه فعالیت داشته باشد باید دایره معلومات و دانش خود را بسیار گسترش دهد، از طراحی 2 بعدی و کار با نرم افزارهای تدوین عکس گرفته تا طراحی سه بعدی و کار با نرم افزارهای انیمیشن سازی و کار با محیط های برنامه نویسی مختلف و همچنین پایگاه داده تا شبکه و اطلاعات پیرامون شبکه ها و سرورهای مختلف کامپیوتری ...

برای اینکه کاربران زیاد سر در گم نشوند ما پکیچ های ویژه ای برای آموزش طراحی یک وب سایت در نظر گرفته ایم چه در پلتفرم های HTML و چه در پلتفرم های FLASH و چه در هر محیط دیگر ... در این پکیچ های آموزشی گام به گام مراحل طراحی و برنامه نویسی را به کاربر آموزش می دهیم و در نهایت Upload کردن یک سایت و کار با برنامه های FTP و آشنای با Domain ها و Host ها را آموزش می دهیم. تا دانشجــو بتواند خود به تنهای یک وب سایت را بدون کمک CMS های موجود طراحی و برنامه نویسی کند.

 

 

 

“تکیه بر حسن مکن، در طلب علم برآی -- این درختیست که هر فصل دهد بر تو ثمر”

ایرج میرزا

10
دوره های تخصصی ارائه شده
50
دانشجویان ثبت نام کرده در وب سایت
1
اساتید و همکاران مــا
12
دانشجویان فارغ التحصیل

• یک عمر به کودکی به استاد شدیم

• یک عمر زاستادی خود شاد شدیم

• افسوس ندانیم که مــا را چه رسید

• از خـاک بر آمدیم و بر بــاد شدیم

حكيم عمر خيام

مــا چگونه یک محتوا تولید می کنیم؟

در آموزشگاه آنلاین آریانا ابتدا از طریق فرمهای ثبت نام اساتیدی که احساس می کنند می توانند علمی را ارائه دهند، با آنها آشنا شده و دروس ارائه شده آنها را بررسی می کنیم و سپس از طریق ضبط دیجیتالی و تدوین و مونتاژ و صدا گذاری های مختلف تهیه متن ها و تمرین ها ( در صورت وجود ) و تعیین جلسات و میزان سنگینی درس هر جلسه و جذاب بودن هر جلسه در نهایت دروس مورد نظر را تولید می کنیم. و بعد از تایید نهایی در بخش کیفیت و ارزیابی آن را در وب سایت قرار می دهیم. معمولاً سعی می کنیم تا هزینه فروش یک دوره به حداقل برسد تا هم دانشجو بتواند با کمترین هزینه از یک دوره تخصصی استفاده کند و هم میزان جذب دانشجو در یک دوره افزایش یابد.

مــا چـه کسانی هستیم؟

آموزشگاه آنلاین آریانا از اساتید و فارغ التحصیلان و با استعداد داشگاهی و غیر دانشگاهی تشکیل شده است. دانشجویانی با استعداد و فارغ التحصیل در مقاطع مختلف لیسانس و فوق لیسانس و دکترا از دانشگاههای مختلف کشور که احساس می کنند در یک یا چند زمینه تخصص کامل دارند و می توانند با استانداردهای تعیین شده آموزشگاه آنلاین آریانا دوره های مختلف را به مخاطبان مــا آموزش دهند.

مــا همواره در تلاش هستیم که از متودها و روشهای جدید آموزشی در تولید و انتشار دوره های مختلف تخصصی و دروس مختلف دانشگاهی و دبیرستانی استفاده کنیم تا وب سایت مــا هر چه بیشتر غـنی و پـر مـحتوا شـود.

با تیم ما و اساتید ما آشنا شوید

تمام افرادی که در بروز رسانی، طراحی، برنامه نویسی، ایجاد محتوا و تولید آموزشها مــا را همراهی می کنند ...

تیم فنی و مدیریت وب سایت آموزشگاه آنلاین آریانا

تیم مدرسین و اساتید ما …